Viirused ja nakkushaigused – kuidas võita “külm sõda”?
| On märts09,2020
Viraalsed trendid
Igasugused viirused ja nakkused on hetkel teadagi väga aktuaalne teema. Nakkushaigustele annab suuresti hoogu külm ja niiske ilmastik ning haigestumiste haripunktiks ongi enamasti just praegune aeg ehk veebruar ja märts.
Linnapildis on näha rohkelt nohu, köha, kurguvalu ja palavikuga inimesi, kuid mida keegi täpselt põeb, saaks teada vaid viroloogialaboris. Samas liigub ringi inimesi, kes põevad haigusi peaaegu sümptomiteta ning on tõbised isegi endale märkamatult.
Nii võib igasuguste külmetuste vastu sõdimine tunduda isegi natuke lootusetu, kuid tegelikkuses saad sa ohjad oma kätte haarata ja enda eest korralikult hoolitsedes praegustest viraalsetest trendidest edukalt hoiduda.
Sinu parim kaitserelv – immuunsüsteem
Immuunsüsteem on see, mis tekitab kehas palaviku, et kõrge temperatuuriga viirused tappa. Samuti muudab meid väsinuks, et me ei suunduks järgmist infektsiooni külge korjama, ajal mil organism veel eelmisega tegeleb. Immuunsüsteem paneb limaskestad rohkelt eritist tootma, et haigustekitajaid välja uhtuda.
Tegu on su loomuliku kaitsekilbiga, mis täisvõimsusel rühkides võib organismist igasuguste “vaenlaste” tungi lõpetada ja maha suruda sulle endale täiesti märkamatult. Nende toimingute sujuvaks läbiviimiseks vajab keha aga piisavas koguses mikrotoitaineid nagu mineraale ja vitamiine – mõtle neist kui oma organismi kütusest.
Hoia paak kütust täis
Energia ja õigete toitainete omandamiseks tuleks luua enda elus tasakaalu – süüa õigesti, liikuda rohkelt, magada piisavalt ja hoida madalat stressitaset. Lihtne öelda, raske teha! Kui mingil põhjusel ei ole tasakaalustatud ja täisväärtusliku toidu söömine võimalik, saab otsida tuge toidulisanditest.
Salarelvad sinu arsenali
Seega ei tasu viirustesse ja nakkushaigustesse ükskõikselt suhtuda, vaid varustada immuunsüsteem vajaliku “kütusega”.
Organismile tänuväärne mikromineraalaine on tsink, mida leidub kehas vaid kaks kuni kolm grammi, kuid mis osutub väga oluliseks immuunsüsteemi töös. Tsinki leidub rohkelt mereandides, eriti austrites. Kui neid toite ei ole sinu toidulaual piisavalt, siis võta appi Terranova tsingikapslid.
Eesti kliimas saame me tõeliselt vähe D3- ehk päikesevitamiini, mis mõjutab sisuliselt kõiki meie keha füsioloogilisi talitusi. Kui ees ei ole soojamareisi, saab vajaliku koguse “päikest” kätte Solgar vitamiin D3 kapslitest.
Ka C-vitamiini on vaja organismi vastupanuvõime tõstmiseks ning kevadväsimuse ja stressi peletamiseks. C-vitamiini saab näiteks puu- ja köögiviljadest (paprika, tomat, lillkapsas, tsitrulised) ja erinevatest marjadest (kibuvits, astelpaju, mustad sõstrad, murakad, maasikad, punased sõstrad, tikrid, vaarikad), mida teadagi on eestlaste toidulaual liiga vähe. Hoidmaks kehas piisavalt C-vitamiini, soovitame võtta Ester-C Plus C-vitamiini kompleksi, mis sisaldavad C-vitamiini imendumist soodustavaid looduslikke bioflavonoide ja acerola kirsi ekstrakti.
Võta ohjad enda kätte ja ära lase ei viirustel ega nakkushaigustel endale liiga teha. Hoolitse oma immuunsüsteemi eest, siis hoolitseb tema ka sinu eest.