Täidame tellimusi ka telefoni, chati ja meili teel E-L kell 10.00-21.00, P kell 10.00-19.00

VAIMSE TERVISE KUU

Loodustooted, mis tõstavad sinu heaolu ja energiataset -20%

 

Meeleolumuutused, väsimus, ärevus, motivatsioonilangus, unehäired, üksindus ja palju muud – vaimse tervisega seotud probleemid on paraku väga levinud. Kurb fakt on see, et iga neljas Eesti elanik kannatab vaimse tervise probleemide käes.

Üks efektiivsemaid mooduseid meeleolu ja vaimse seisundi parandamiseks on oma keha tegelike vajaduste eest hoolitsemine. Pole ju mingi uudis, et vaim ja keha on omavahel tugevalt seotud. Seetõttu on oluline anda oma organismile kvaliteetset kütust. 

Vaimset ja emotsionaalset tervist saad toetada nii toidu kui toidulisanditega. Küll aga ei pruugi me alati tavatoidust kõiki vajalikke toitaineid kätte saada ning nende puudus mõjutab oluliselt vaimset seisundit.
Seega on oluline tarbida vitamiine ja mineraale ning kvaliteetset kalaõlipreparaati. Nii toetad oma organismi ning ajutööd, et nad saaksid omakorda toetada ja hoida sinu emotsionaalset heaolu.

Millele keskenduda ja mida süüa, et toetada oma vaimset tervist ning tõsta energiataset pimedal perioodil?

 

Aju vajab töö tegemiseks erinevaid vitamiine ja mineraale. Peamised vitamiinid, mida on siinkohal oluline välja tuua on B-grupi vitamiinid, magneesium, kuldjuure ekstrakt ning oomega-3 rasvhapped.

Vaimse tervise seisukohalt on rasvade puhul oluline just organismis olevate rasvhapete omavaheline tasakaal. Eriti tähtsaks peetakse oomega-3 rasvhapete hulka kuuluva DHA taset. Teadlased on avastanud, et DHA teravdab tajusid, parandab tuju, ennetab depressiooni ning tõstab kognitiivset võimekust.

Lisaks tasub lisada oma menüüsse magneeesiumit, mida tuntakse ka kui looduslikku rahustit. Magneesium lõdvestab nii närvi- kui lihasrakke. Selle mineraalaine puudusel võib esineda närvilisust, ärrituvust ja agressiivsust. Magneesiumipuudust seostatakse ka depressiooni ja halva unega. Hea uni on aga eluliselt olulise tähtsusega vaimse tervise seisukohalt. 

Rõõm algab sinu seest!

Novembris leiad vaimset tervist toetavad loodustooted -20% soodsamalt.

B-kompleks “50” 50 kaps Solgar

B-grupi vitamiinid on eriliselt tähtsad vaimse tervise seisukohal. Meie aju kasutab neid suurel hulgal. Isegi minimaalne B-vitamiini puudus häirib ajutegevust, mõjutades nii mõtlemist kui ka tundeid. Puuduse sümptoomideks on unetus, depressioon, ärrituvus, lihasnõrkus. B6-vitamiini puudus takistab ka serotoniini tootmist, selle vitamiini varusid tühjendab näiteks stress, mis võib viia depressioonile.

B kompleks + C vitamiin 100 tbl

C-vitamiin aitab vähendada väsimust ja kurnatust. C-vitamiin mõjutab lisaks ka meie aju, tasakaalustades närvivahendusaineid ja aidates vähendada oksüdatiivset stressi. C-vitamiini manustamine on andnud häid tulemusi paljude psüühikahäirete korral. Meeskonnamängijatena koos B-vitamiiniga toimivad nad kõige paremini üheskoos.

B kompleks + C vitamiin 100 tbl

19.99
  • B-vitamiine on vaja selleks, et hoida närvisüsteemi ning hormonaalsüsteemi talitlust normaalsena
  • B-vitamiinid toetavad vereringet ning immuunsüsteemi
  • B12-vitamiin ja folaadid aitavad säilitada normaalset homotsüsteiini taset,  aitavad kaasa normaalsele vereloomele ja normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele

Meeskonnamängijatena toimivad nad kõige paremini üheskoos.

Magneesium + B6 100 tbl

Magneesiumit tuntakse kui looduslikku rahustit. Magneesium lõdvestab nii närvi- kui lihasrakke. Selle mineraalaine puudusel võib esineda närvilisust, ärrituvust ja agressiivsust. Magneesiumipuudust seostatakse ka depressiooniga.

Magneesium + B6 100 tbl

10.99

Magneesium on üks olulisemaid mineraalaineid organismis. Magneesium toetab sadu ainevahetusprotsesse. B6-vitamiin aga soodustab magneesiumi imendumist.
Nii magneesium kui ka vitamiin B6 aitavad vähendada väsimust ja kurnatust ning aitavad kaasa normaalsele energiavahetusele ja närvisüsteemi talitlusele. Samuti aitavad nad mõlemad kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele. Magneesiumil on meie kehas mitmeid olulisi funktsioone. Magneesium toetab lihaste tööd, normaalset luustikku ja valkude sünteesi. Magneesium aitab hoida hambaid ja luid normaalsetena ning aitab kaasa elektrolüütide tasakaalule.

Kuldjuure ekstrakt (Rhodiola Rosea) 60kaps

Kuldjuur on üks adaptogeenidest, mis toetab organismi pingelisel perioodil, suurendades vaimset võimekust. Peletab väsimust ja nõrkustunnet. Ajalooliselt on kasutatud seda taime väsimuse korral, füüsilise vastupidavuse suurendamiseks ning vaimse võimekuse parandamiseks.

Kuldjuure ekstrakt (Rhodiola Rosea) 60kaps

36.00

Kompleks, mis sisaldab organismi funktsioone tasakaalustavaid taimseid adaptogeene. Kuldjuur on üks adaptogeenidest, mis toetab organismi pingelisel perioodil, suurendades vaimset võimekust. Peletab väsimust ja nõrkustunnet. Toetab rakkude mitokondrite tööd. Roosilõhnaline kuldjuur (lad k Rhodiola rosea) on taim, mis looduslikult kasvab Euroopa, Aasia ja Arktika mägipiirkondades. Ajalooliselt on kasutatud seda taime Ida-Euroopas ja Aasias ärevuse ja väsimuse korral, füüsilise vastupidavuse suurendamiseks ning vaimse võimekuse parandamiseks.

Cognitive Complex 60 kaps. NORDIQ Nutrition

See äärmiselt efektiivne nootroopiline toidulisand sisaldab olulisi toitaineid, ko-faktoreid ja adaptogeene, mis toetavad mälu ja aju funktsioone. Eriti soovitatakse seda kasutada stressirohkel perioodil ning keskendumist ja vaimset pingutust nõudval ajal. Lisaks võib aidata tõsta energiataset ja toetada keskendumisvõimet.

Cognitive Complex 60 kaps. NORDIQ Nutrition

39.00

See äärmiselt efektiivne nootroopiline toidulisand sisaldab olulisi toitaineid, ko-faktoreid ja adaptogeene, mis toetavad mälu ja aju funktsioone.
Alfalipoehape on tuntud kui võimas mitokondriaalne antioksüdant, mis esineb siin bioaktiivses ja looduslikus R- vormis. Orgaanilised värskelt külmkuivatatud taimed on optimaalse sünergeetilise koostoime jaoks hoolikalt valitud.

Night Complex 60 kaps.

Bioaktiivne und soodustav kompleks sisaldab rahustava toimega segu orgaanilistest külmkuivatatud taimedest ja magneesiumist. Toidulisand toetab keha ja vaimu lõõgastumist ning rahustab närvisüsteemi. Kasuta seda  uinumise toetamiseks, unekvaliteedi parandamiseks, ajavahest tingitud uneprobleemide leevendamiseks ja stressirokel perioodil.

Night Complex 60 kaps. NORDIQ Nutrition

30.00

Bioaktiivne und soodustav kompleks sisaldab rahustava toimega segu orgaanilistest külmkuivatatud taimedest ja magneesiumist. Toidulisand toetab keha ja vaimu lõõgastumist ning rahustab närvisüsteemi.

Omega-3 90 kaps Puhdas+

Oomega 3 rasvhappeid on vaja aju normaalseks funktsioneerimiseks. Ajurakud saavad tänu sellele toitainele kasvada ja areneda. Väga oluline on, et kehas oleks oomega 3 rasvhapete tasakaal regulaarselt tagatud. Keerulisel ja pingelisel ajal vajame korralikku kogust oomega 3 rasvhappeid, sest see toetab aju ja leevendab vaimset stressi. 

Oomega-3 rasvhapete puudust peetakse depressiooni, skisofreenia, õppimis-, käitumis- ja tähelepanuhäirete üheks põhjuseks.

Omega-3 90 kaps Puhdas+

25.00

Puhdas+ Premium Oomega-3 on puhas ja suurepärases EPA ning DHA kontsentratsioonis kalaõlipreparaat. Toode on valmistatud sardiinidest, mis on püütud Vaikse ookeani lõunaosa saastumata vetest. Kalaõli läbib enne pakendamist puhastusprotsessi, mille tõttu ei sisalda see raskmetalle ega muid mürkkemikaale. Toote valmistamisel on tagatud maksimaalne võimalik kalaõli puhtus ja kvaliteet. Kalaõli puhtus väljendub selle heleduses ja neutraalses maitses. Puhdas+ kalaõli Totox-väärtus on alla 5. See tähendab, et õli oksüdeerumisaste on väga madal. Õli on kapseldatud kalast valmistatud želatiini kapslitesse.