Kõik, mida peaksid teadma päikesekaitsekreemist
| On juuli03,2020
Päikese eest kaitsmine tähendab enamat kui lihtsalt kõrge kaitsefaktoriga kreemi.
Teeme selgeks, mida peaksid teadma enne päikesekaitsevahendi valimist ja miks on parim valik looduslik ja naturaalne kreem.
Kõrge kaitsefaktor – parem kaitse?
Kõrgeima võimaliku kaitsefaktoriga päikesekaitsekreem ei ole alati parim kaitse. Kreemi kvaliteet ja selle kasutamise viis on sama olulised kui isegi mitte tähtsamad. Teoreetiliselt näitab päikesekaitsefaktor, mitu korda kauem võid päikese käes viibida, ilma et nahka põletaksid. Kui nahk põleb tavaliselt 15 minutiga, kaitseb kaitsefaktor 15 15×15 minutit = 3 tundi 45 minutit. Praktikas sõltub päikesekaitsefaktori mõju nii sellest, kuidas on kreemi endale peale määritud, kui ka sellest kas vahepeal käitakse nt ujumas.
Kõrge kaitsefaktor ei lahenda päikesekahjustusi.
Uuringud näitavad, et kõrge kaitsefaktoriga tooteid kasutatakse üldiselt valesti. Neid kasutatakse vähem kui peaks ja liiga õhukeste kihtidena. Samal ajal valitseb päikesekaitses vale turvatunne. Kaitsefaktorite 30 ja 50 erinevus on marginaalne. Olulisem on, et kreeme kasutataks õiges koguses ja neid lisataks piisavalt sageli.
Miks peaksid valima loodusliku päikesekaitsekreemi?
Klassikalised kosmeetilised päikesekaitsekreemid on mineraalsed päikesekaitsekreemid, mis toimivad nagu peegel, peegeldades päikesekiiri. Kreemides kasutatakse titaanoksiidi ja tsinkoksiidi, mis kantakse naha pinnale õhukeseks kileks.
Kuigi klassikalised päikesekaitsekreemid võivad nahka põletuste eest lühiajaliselt paremini kaitsta, tasub tähele panna, milline on selliste kreemide kasutamise pikaajaline mõju.
- Teatud keemilised koostisosad võivad imenduda kehasse ja põhjustada vabade radikaalide aktiveerimist, hormonaalseid häireid ja allergilisi reaktsioone.
- Naturaalsed päikesekaitsekreemid ei sisalda sünteetilisi aineid nagu mineraalõlid, silikoonid või säilitusained.
- Need on keskkonnasõbralikumad. Paljud päikesekaitsekreemides kasutatavad sünteetilised ained ei lagune looduses ja võivad häirida veeorganismide hormonaalseid funktsioone.
Kas nanoosakesed peaksid muret tekitama?
Päikesekaitsekreemide nanoosakeste ohtlikkuse osas ei ole suuremõõtmelisi uuringuid (sest kes päikesekaitsekreemide tootjatest oleks liiga õhinal neid läbi viimas). Sellest tulenevalt on nanotehnoloogia päikesekaitsekreemides lubatud ja EL peab seda ohutuks. Samas tuleb mõista, et kui osakeste suurused lähevad juba nanoskaalasse siis suudavad nad oluliselt paremini läbida inimeste erinevaid kaitsekihte. Kuna tegemist on suhteliselt uue tehnoloogiaga ja teadusuuringud on piiratud, on paljud mõtlevad ja teadlikud tarbijad siiski kõhklevad nende suhtes. Kui päikesekaitses on kasutatud nanoosakesi, tuleb see tooteteabes märkida. Tasub endale selgelt teadvustada, miks põhjusel peaks teiste alternatiivide olemasolul valima nanoosakestega kreeme! Kui muidu võimalusi ei ole, siis on see ilmselt parem, kui mitte midagi, aga eelistatult tasuks vaadata siiski millegi puhtama ja looduslikuma poole.
Mis on UV-kiirgus?
UVA = vanandab nahka
UVB = põletab nahka
Kaasaegsed päikesekaitsekreemid kaitsevad nii UVA kui ka UVB kiirguse eest. Kui UVA-silt on pakendil ringi, on UVA-kaitse heal tasemel võrreldes UVB-kaitsega. Silt saadakse, kui UVA ja UVB suhe on 1: 3.

Looduslikud ja naturaalsed päiksekaitsekreemid on tervisele head
Üha enam inimesi valib keemiliste säilitusainete asemel naturaalse UV-kaitse. Naturaalsete päikesekaitsekreemide kasutamine on ohutu tervisele ja lihtne, kuid tuleb meeles pidada mõnda asja:
- Niisuta nahka kõigepealt keha- või näokreemiga, kuna paljudel inimestel on pärast talve ikkagi kuivem nahk (siinkohal aitavad ka head rasvhapped, tsink ja piisav vee tarbimine).
- Kanna päikesekreemi peale sobivas koguses: nahk ei tohi jääda valgeks ja paksem kreem ei anna võimendavat toimet. Päikesekaitsekreem ei tohiks nahale jääda valge kihina, vaid see tuleb ühtlaselt jaotada nii, et nahk ei värvitaks.
- Puhasta nahka põhjalikult õlipõhise puhastusvahendiga, nt kookosõliga. Pärast pesemist tuleb nahka veelgi niisutada, kandes niisutajat aladele, kuhu on päikesekaitsekreemi kantud.
Päikesekaitsekreemide kasutamisel on eriti oluline hoida atoopilist ja kuiva nahka niisutatuna, kuna päikesekaitsekreemi kasutamisel kuivab see kergemini. Päikesekaitsekreemide kasutamisel tuleks lapse nahka ka eriti hoolikalt niisutada. Ära unusta kaitsta väikelapsi mitte ainult päikesekaitsekreemide, vaid ka ülerõivaste ja varjuga!
Valmista oma nahk päikese jaoks ette
SunCaroten kapslid sobivad eriti hästi inimestele, kes on päikese suhtes tundlikud või peavad pikka aega viibima tugeva päikesevalguse käes. See on kasulik ka neile, kes soovivad oma nahale püsivamat kaunist kuldpruuni päevitust.
SunCaroten sisaldab päevituse jaoks vajalikke karotenoide kuni neli korda rohkem kui sarnased tooted. Tugev beetakaroteen koos lükopeeni ning oluliste vitamiinide ja mikroelementidega annab nahale päikese käes viibides kauni kuldpruuni kuma.
Beetakaroteen on A-vitamiini eelkäija. A-vitamiin, tsink ja C-vitamiin aitavad hoida naha seisundit normaalsena ning kaitsevad rakke oksüdatiivse stressi eest. Soovituslikult võiks alustada SunCaroten kapslite kasutamist vähemalt kaks nädalat enne päevitamist. Piisab ühest tabletist päevas.
Vaata juulikuu kampaaniatooteid Eliksiirist siin.
Seotud tooted:
Suncaroten 40 kaps
SUNCAROTEN® on mõeldud kõigile, kes vajavad kindlal ajaperioodil lisakaitset päikese eest. Suncaroten on toidulisand, mille efektiivne toimeainete kombinatsioon suurendab naha kaitsevõimet päikese UV-kiirte vastu, aktiveerib naharakkude pigmendi tootmist ja kiirendab päevitumist.
-
28.00€Loe edasi
-