Kõik on uus septembri kuus – Eliksiiri soovitused sügiseks
| 20. 09. 2018
Mida saaks vanemad teha, et kooliaasta algaks rõõmsalt ja jätkuks sellisena kevadeni välja, et laps ei jääks haigeks, ei väsiks ära ja õppeedukus vastaks ootustele. Koolilastel on sageli üks raskemaid väljakutseid kus ja kuidas saaks kogu päeva jooksul korralikult süüa. Kui lapse toidukordade vahed lähevad liiga pikaks langeb veresuhkur, tuju muutub kehvaks, õppida on raske ja väga raskeks läheb eemale hoidmine maiustustest ja krõpsudest. Lapsevanema ülesandeks on välja mõelda, kuidas laps saaks korralikult päeva jooksul süüa. Ja vajadusel tuleb koolikotti pakkida tervislikud vahepalad, mida enne trenni või huviringi saab süüa. Hea oleks ka koos kooliteele jäävat poodi külastada ja läbi arutada, mida sealt võiks osta ja mida mitte. Samuti tasub pühendada laps koduse kokakunsti algtõdedesse ja innustada teda ise endale võileiba või smuutit valmistama. Seejärel mõelda millest lapse toitumises puudu jääb. Sügisel peaks olema toiduvalikus võimalikult palju kohalikke vilju: ploome, pirne, õunu, kõrvitsaid, porgandeid, kapsaid ja teisi köögivilju. Ära ei tohiks unustada ka lehtvilju nagu salatid, ürdid, mis annavad hädavajalikku folaati, millel on mõju meeleolule aga ka kasvamisele, vereloomele.
Laste eriline lemmiktoit pole kahjuks ka kala, kuigi see on meie toidulaual peamisi oomega 3 ja D- vitamiini allikaid. Oomega-3 hoiab immuunsüsteemi, toetab aju ja parandab mälu, samuti on sel hea mõju nahale, seda ka akne puhul. Oomega 3 leidub ka tśiia, lina-, tudra-, kanepi, Siberi seedermänni seemnetes, Kreeka pähklis, vetikates aga parim allikas on ikkagi kala või kalaõli, kuna on selles keha jaoks kohe kasutatavas vormis. Taimse oomega peab keha enne ümber töötlema sobivasse vormi, kui seda kasutada saab. Rasvhapete tasakaalu hoidmiseks ei soovita laste toidulauale peekonit, rasvaseid vorstikesi, sardelle, viinereid, suitsuvorsti, sinke ja teisi töödeldud lihatooteid, mida peaks tarbima pigem harva ja mõõdukas koguses. Küll aga lisada toidule külmressitud oliiviõli, seemneid ja pähkleid. Viimased sobivad koos puuviljadega ka kooli kaasapakkimiseks ja vahepaladeks.
Selleks soovitame Nature Plus tooteid Omega 3/6/9 ja DHA for kids, mis sisaldavad kalaõli geelkapslite ja näritavate tablettidena. Maitsestamiseks on kasutatud naturaalset sidruni ja vaarika ekstrakti. Neile kehtib septembris ka 25% allahindlus.
Kui väsimus kipub koolitükke tehes peale tulema võib olla abi C-vitamiinist. Toidusedelisse võiks lisada värsket paprikat, musti sõstraid, kibuvitsa -, astelpajumarju, peterselli, kiivit, jõhvikaid, rohelisi herneid, spinatit, kaalikat, kapsast jt. Oluline on neid süüa toorena, sest C-vitamiini sisaldus väheneb oluliselt kuumutades. Kahjuks burgeri vahel olevast salatilehest päevas ei piisa, et hoida oma immuunsus võitlusvõimelisena kõigi nende pisikute ees, kes neid tatikuu ajal ründavad poes, bussis, koolis. Menüüsse võiks lülitada ka sügavkülmutatud marjad, herned ja ürdid, mis kaotavad C-vitamiini sisaldust vähem ja mida on lihtne lisada pudrule, smuutisse, salatisse, wokirooga vm. Vältima peaks pastöriseeritud mahlu, milles C-vitamiini sisaldus on madal.
Kui aga tundub, et hoolimata tasakaalustatud toidust ja unerütmist kinnipidamisest tekib lapsel pahurus, väsimus ja ta haigestub kergesti, siis tasuks mõelda multivitamiini-mineraalainete kompleksile. Kuna me ei tea ega saa kuigi hästi teada ka analüüside abiga millest võib olla puudus, siis on kindlam valida selline preparaat kus leidub just lapsele sobivas määras nii vitamiine kui mineraalaineid. Laste toitumist analüüsides kipub nappima joodist, seleenist, folaadist, kaltsiumist ja mõnikord ka rauast. Igapäevaselt mõelda, et milliseid toiduaineid valida, selleks, et katta vajadused või olla paras väljakutse ning teadmisi ja aega selleks napib. Abi saab toitumisnõustajalt, kes aitab lapse menüüd analüüsida, võimalike puudujääke välja selgitada ning soovitusi anda.
Eliksiir pakub Nature Plus multivitamiini- mineraalainete kompleksi Animal parade, mille närimistabletid on maitsestatud kirsi, apelsini ja viinamarja ekstraktiga.
Aga ka lapsevanemad vajavad toetust, et laste koolimured närvisüsteemi rivist välja ei lööks. Magneesium annab sügavama une ja aitab lõõgastuda. Samuti aitab magneesium hoida vererõhu kontrolli all. Magneesium on ka elektrolüüt meie organismis mis on tähtis just sportivatele inimestele ja mille kadu tekib suurema higistamisega. Magneesium aitab lihasel pingutada ja lõõgastuda. Tavaline magneesiumi puuduse ilming on lihaskramp. Ka luud vajavad uuenemiseks magneesiumi, lisaks kaltsiumile, boorile, mangaanile, K-vitamiinile jt.
Eliksiir pakub 20% allahindlusega septembris magneesium puhdas+ , mis on pulbrina lihtne manustada mahla, smuuti või veega.
Kes suvel päikesevõtmisega liiale läks võiks tähelepanu pöörata kollageenile ja biotiinile, et taastada naha nooruslik väljanägemine. Kollageen moodustab 70% naha valkudest ja aitab nahal püsida sileda ja kaunina. Kollegeeni tootmiseks on vaja C-vitamiini, kuid vanuse kasvades väheneb ikkagi keha võime piisavat kollageeni kogust toota. Kollageen lisandina aitab ka kehas oma kollageeni tootmist suurendada, parandades naha, luude, liigeste, veresoonte, igemete tervist.
Eliksiir toode Puhdas+ kollageen ja biotiin vegan kapslites.
Ilusat sügise algust soovides
Teie
Eliksiiri pere