Täidame tellimusi ka telefoni, chati ja meili teel E-L kell 10.00-21.00, P kell 10.00-19.00

Eliksiir sai alguse 2 eesrindliku arsti (Tiina Keldrima ja Heldi Kotkas) algatusest, kus peale aastaid patsientide ravimist ja kokkupuuteid ravimitega mõisteti, et tervise eest hoolitsemine algab oluliselt varem, kui haigusega arsti kabinetis.
Väga oluline on pöörata tähelepanu meie igapäevasele toidulauale, et seal ei oleks taimekaitsevahendite jääkidega toitu, et ei oleks üleliigselt töödeldud säilitusainetest pakatavaid roogasid ning et toidu toitainetihedus oleks piisavalt kõrge.
Vahest aga sellest ei piisa ja on vaja tervist toetada ning organismi ja immuunsüsteemi tööd normaalsena hoida, võttes appi ainult kõige kõrgema kvaliteediga looduslikud tervisetooted ja toidulisandid, millede puhtus vastab samadele ootustele nagu me toidule asetame ning mille imenduvus oleks hea.
See kõik aga on keeruline maailm ning looduslike tervisetoodete kasutamine ja ka terviseteemadel orienteerumine vajab asjatundlikku nõu. 
 
Just neid põhimõtteid püüame Eliksiiri igapäevastes tegemistes silmas pidada ja nii sündis ka seekordne kursus.

Eliksiiri tegevjuht Kaspar Pae


Eliksiiri sõpradel avaneb ainulaadne võimalus osaleda Eliksiiri asutaja Dr Tiina Keldrima kursusel “Et Terve Olla”

Kursus on ennekõike mõeldud selleks, et anda edasi teadmisi, kuidas igaüks ise saab enda tervise ja väe tagasi võtta ning otsida võimalusi, kuidas terve olla. Igapäevane kogemus näitab, et üha raskem on tervist puudutavas inforägastikus orienteeruda.

Seminaril räägimegi tervist puudutavatest küsimustest aga ka uusimast teadusest. Lisaks igapäevastele praktilistele küsimustele jagab dr Tiina Keldrima aastate jooksul kogutud elu- ja töökogemusi. Tiina kutsub teid kaasa põnevale terviserännakule läbi vana aja tänapäevani välja.

Seminari teemad:

 • Terviseseisundi jälgimine analüüside abil
  • Mida saab tervise toetamisel ette võtta.
  • Erinevad analüüsid, mis on oma terviseseisundi jälgimisel olulised
  • Kuidas analüüside tulemusi tõlgendada ja mis järeldusi nendest teha,
  • Kui seminaride jooksul otsustab mõni osaleja käia neid analüüse tegemas, avaneb võimalus saada tagasisidet enda tervisenäitajate osas
 • Räägime geenimutatsioone puudutavast uuest teadusavastusest ja sellest, kuidas see meie tervist võib mõjutada, ning mida sel puhul ette võtta.
 • Arutleme, mida tähendab metülatsioon ja kuidas see inimese ainevahetust mõjutab
 • Kuidas keskkonda reostavad mürgid ning lisaained toidus ja kodus meie tervist mõjutavad
 • Käime läbi põhilised keha ja tervist toetavad vitamiinid, mineraalained ja rasvhapped
  • Tutvume keha turgutavate looduslike vitamiinidega nii loodusest kui purgist, mis on meie kliimas ja aastaaegadel olulisimad
 • Õpime tegema lisaainete- ja gluteenivabu leivakesi
 • Teeme koos kodupuhastuseks sobivaid looduslikke vahendeid.

 

Lisaks räägime meie-eestlaste-pärimusest ja vanarahva tarkustest. Sellest kirjutab Tiina nii:
„Miks ikka vanarahvas mingeid kombeid kasutas ja miks Jakob Hurt nii suure innuga kutsus pärimust koguma ja Oskar Loorits rahvaluulet kogus. Ega teps mitte alla ei jää kõigi armastatud Valdur Mikita värvikad kirjeldused eestlaste eluolu ja tegemiste kohta. Vaatame ja arutleme koos, kuidas elada oma elu tervemana ja väekamana. Kuidas leida endas vägi ja jõud. Leida looduse kõige salajasemad salasõnad, mille abil hoida oma tervist.
Teada on, et eestlased on maarahvas, kes on kuulsad ka naabrite juures. Prof. K. Krohni uurimuse järgi on ligi pool Kalevala jutustavaist lauludest pärit Eestist, teine pool Lääne-Soomest, kuna Karjala osa peaasjalikult on seisnud ümberkujundamises, laiendamises ja liitmises (Sarap, C 1924).
Juba vanal ajal kasutati suitsu „pahade vaimude või haiguste väljaajamiseks“, siis nüüdseks on see moodus saanud ka teadusliku selgituse, et suitsutamine tapab baktereid: „We have demonstrated that using medicinal smoke it is possible to completely eliminate diverse plant and human pathogenic bacteria of the air within confined space.“ (Medicinal smoke reduces airborne bacteria. J Ethnopharmacol. 2007 Dec 3;114(3):446-51. Epub 2007 Aug 28. PMID: 17913417).
Eesti pärimusmedistsiinis on  palju vahendeid, kuidas enda tervist ise turgutada, mitte ei pea kohe sünteetiliste praparaatide järele haarama“


Seminaril osalemiseks registreeri siin:
https://goo.gl/forms/npv9iSAtu58AF6Pw1

Pane tähele, et see kutse on mõeldud ainult Eliksiiri püsiklientidele ja palume seda teistele mitte jagada.

Seminarid toimuvad kokku kolmel korral, iga kord kokku 3 tundi kell 18-21, esmaspäeva õhtuti 04.02, 11.02 ja 18.02.2019.

Toimumise asukoht on Alar Krautmani Terviseakadeemia, Vana-Kalamaja 9a, https://www.krautman.ee/

Seminaride osaluspanus on 75€
Registreerimise kinnitate tasudes ettemaksu 20€ märksõnaga „Koolitus“, OÜ Ergoman arveldusarvele EE202200221025312811, järelejääv summa tasutakse kohapeal sularahas.

Seminarid on mõeldud toimuma õdusas õhkkonnas, seetõttu katsume gruppi mitte väga suureks ajada. Kohti on planeeritud 15-20.