7 fantastilist ideed jõulukingistressi vältimiseks
| On dets.03,2019
Jõuluaeg, mis sümboliseerib eelkõige rahu ja vaikuse, pere ning lähedaste keskel olemist, on kaasaja tormlevas maailmas muutunud stressirohkeks ostlemishulluseks. Ülerahvastatud kaubanduskeskustes lõpututes järjekordades higistavad kaaskodanikud, kellel trummeldab peas mõte: Kas ma ostsin ikka piisavalt? On see kingitus hea või õige? Kellele ja mida ma veel saan osta?
Väldi sellesse nakatumist!
Üks leviv trend sellest maaniast taandumiseks on leppida kokku oma tutvusringkonnas, et jätame sel aastal kingitused tegemata.
Kui Sa aga siiski soovid oma lähedastele ja sõpradele pöörata isiklikku tähelepanu ning näidata, et oled nende peale siiralt mõelnud ja tunned oma hinges et naudid just andmisrõõmu, on selleks ka lihtsaid, armsaid ja stressivabu võimalusi. Igaühe jaoks on olemas täiuslik kink!
Siin on Sulle 7 fantastilist ideed, mis säästavad Sind stressist
1. Kingi hea sõna või soov
Nii lihtne see ongi! Või kas ikka on? „Ma olen märganud Su pingutusi sel aastal. Oled näinud palju vaeva! Nii tubli ja järjekindel. Ma soovin Sulle palju jõudu ja jaksu ja loodan hingest, et Su jõupingutused tasuvad ennast kuhjaga ära. Olen südames Sinuga ja hoian Sulle pöialt!“, „Sul on olnud väga raske aasta. On silma jäänud, et nii mõndagi on läinud teisiti, kui oleks võinud. Aga usu, et siit saab minna ainult paremaks! Ma seisan Su kõrval ja meid on rohkemgi, kas tunned? Jää endaks ja tea – võid alati minule loota!“ Sa tead, mida öelda. Paki see ümbrikusse või esita kõnena jõululaua ääres!
2. Meisterda kink
Klišee? Jah ja ei. Jää oma liistude juurde. Kui Sa varem sokke pole kudunud, ära täna sellega ka alusta. Aga kui teed igapäevaselt puulusikaid, siis lisa nendele nimi ja pühendus, lips ümber ja jääb vaid üle jõululaupäeva oodata! Õmbled tööl padjapüüre? Tee mõned lisaks, pista sinna sisse kaart koos pühadesooviga, lips ümber ja kasulik kingitus olemas. Punud, treid, teed lapitekke või graveerid – kasuta oma igapäevaoskus ja vilumus kavalalt ära kingikoti täitmiseks!
3. Kingi aega
Kujunda mõnes arvutiprogrammis või osta valmis postkaart ning tee sellest personaalne kinkekaart. Kinkekaardi sisuks pane oma võimetekohane teenus. NT: 3 tundi lapsehoidu, 2x maasikapeenra rohimist, 200 km autojuhiteenust, 1x kodukoristust, 2h pisiremonditöid, 1 kuu kingade viksimist jne – Ole leidlik ja lisa julgelt ka huumorit!
4. Küpseta kink
Ei ole vahet, kas oled meisterpagar või pole kunagi elus ahju ligi saanudki. Mõte loeb. Meisterpagarina on Sul oma ideed ja retseptid välja kujunenud, nüüd jääb üle vaid kujundada nendest miniatuurne personaalne versioon – nimelised porgandimuffinid või ühe-ampsu-tort, sooviküpsised või isegi purgike pasteeti vm määret.
Kui oled sellel alal aga uus, siis tee pisut uurimustööd. Leia lihtne retsept ja proovi see üks kord eelnevalt läbi teha. Ära unusta, et Sa ei pea jätma professionaalset muljet. Tuleb nagu tuleb! Ja mitte keegi ei kahtle, et oled hingega asja juures olnud!
5. Maali/pildista kink
Kui oled tuntud kritseldaja – kõik Su märkmikulehed ja vihikunurgad on täis visandeid ja sketše, siis tead, mida teha. Peaasi, et Sa mõtled kingisaajale ja oled hinges temaga. Veel võid proovida leonhardlapinlikku „Täiuslikku pintslitõmmet“.
Oled tuntud tüütus kaameraga? Vaata läbi kõik oma albumid. Leia sealt kingisaajale seoseid pakkuv foto – olgu see mõni koht, mis talle kustumatu mulje jättis, võte temast endast või midagi abstraktset. Fotokvaliteediga väljatrükki pakutakse tänapäeval igas koopiakeskuses. Soovi korral raami teos ka ära või lase kingisaajal ise otsustada missugust lõpptulemust ta soovib.
6. Tee ära mõni ammu ripakile jäänud töö
„Kui kaua see hunnik vedeleb siin akna all? Millal Sa selle ükskord ära viid?“ „Kraan tilgub juba pool aastat, millal selle ükskord ära vahetatud saab?“ „See kapiuks ei käi korralikult juba mitu kuud, kas saaks selle kuidagi korralikult käima?“, „Ma ei leia siit kapist midagi üles, äkki võiks selle kuidagi ära organiseerida?“, „Kogu esik on jalanõusid risti-põiki täis! Me võiks mingi riiuli siia panna ja süsteemi luua!“ On mõni tuttav situatsioon? Oma kodust ja aiast leiad neid veelgi. Võta kätte ja lihtsal tee ära mõni asi! See on kingituseks nii Su lähedastele, kui Sulle endale!
7. Kingi tervist
Ükskõik, mida Sa otsustad kinkida neil pühadel, selle väärtus kaob ajas – see läheb katki, kaob või saab lihtsalt otsa.
Kas pole mitte soojendav mõte, kinkida oma lähedasele tervist toetav kink, mis aitab tal aasta-aastalt oma parimat elu elada? Olgu see siis karbitäis ise loodusest korjatud maarohtusid, meepurk, vitamiinikarp või lausa kinkekomplekt, mis on spetsiaalselt täidetud nende individuaalsete tervisevajaduste jaoks valitud toidulisanditega.
Uuringud näitavad, et 62% eesti inimestest peab meie kliimas toidulisandina vitamiinide ja mineraalainete manustamist tähtsaks. Miks mitte siis aidata kaasa sel aastal kingitusi ostes nende tervise- ja heaolueesmärkidele ning valida neile ideaalne kingitus toidulisandite seast?
Tihti on nii, et kõige raskem on osta kingitusi endast erinevas vanuses inimestele. Näiteks märgatavalt vanematele või siis lastele-noortele (kui Sul endal lapsi pole).
Oleme Sulle abiks tervisekingituste valikul.
Räägi meile sellest inimesest, kellele kingi otsimisega hätta jääd – tema vanus, harjumused ja hobid, tervislik seisund jne. Oleme abiks, et leida talle ideaalne tervisekink!