4 soola segu kasulikkus: tasakaalus organism tagab aastakümneteks hea tervise
| On jaan.08,2022
Mineraalsoolad voolavad loomulikul moel läbi kõigi meie kehavedelike, aidates vähendada metaboolset happelisust, mis on tingitud ebatervislikest toiduvalikutest ja stressirohkest elustiilist. Muuhulgas aitavad need mineraalsoolad säilitada ka inimkeha loomulikku aluselist struktuuri, aeglustades seega vananemisprotsessi. Keha liigne happelisus hävitab aga tervise ja soodustab haiguste teket. Mis on keha happelisus ja kuidas määrab see ära kogu meie tervisliku seisundi? Millised on märgid, et Sinu keha vaevleb ülihappelisuse käes? Kuidas tasakaalustada organismi ning luua vundament heaks terviseks, mis püsib aastakümneid? Loe edasi.
Mis on keha happelisus ja mida tähistab organismi pH-tase?
Lühidalt: pH on lahuse omadus. Selleks lahuseks võib olla mistahes ainete kooslus, sealhulgas ka inimese veri, sülg, higi jne. Täpsemini näitab pH tase lahuses happe ja leelise tasakaalu. Mida rohkem on positiivselt laetud ioone, seda happelisem keskkond on, ning mida enam on negatiivselt laetud ioone, seda leeliselisem on keskkond.
Termini “pH-tase” defineeris algselt 1909. aastal Taani biokeemik nimega Soren Peter Lauritz Sorensen. pH viitab vesinikule (inglise keeles – power hidrogen) ja tähistab vesinikuioonide kontsentratsiooni vedelikus. Vesinikuioonid on positiivselt laetud molekulid.
Seega, kui vaatame vesinikioonide kontsentratsiooni mis tahes vedelikus (kehavedelikud, sülg, uriin, veri, higi ja rakusisene vedelik), näitab pH, kas see vedelik on happeline, aluseline või neutraalne. See on põhjus, miks meie kehavedelike ja kudede pH mõõtmine võimaldab meil kindlaks teha, kas meie keha on happe-aluselises tasakaalus või mitte.
Lisaks tasub ära märkida, et happelised ained eraldavad vesinikioone ja aluselised ained neelavad neid.
pH skaala on vahemikus 0 kuni 14, kus 7 on neutraalne. See number tähistab, et keskkond on neutraalne – mitte happeline ega aluseline. Kõik mõõtmised alla 7 loetakse happeliseks ja üle 7 leeliseliseks.

Märgid keha ülihappelisusest ja selle tagajärjed
Esimene märk keha ülihappelisusest on pidev väsimus. Sellele järgnevad sümptomid nagu seenhaigused, valu, põletikud, allergilised reaktsioonid, maomahla ülihappesus, refluks, luude hõrenemine, liigne higistamine, nõrgad küüned ja psüühikahäired.
Sümptomid, et keha on liiga happeline:
- unetus
- kõhukinnisus
- soolade ladustumised kõõlustes
- pinnapealne hingamine ning raskus hinge kinni hoida
- tihe urineerimine
- puhitused, kõrvetised ja turses kehaosad
- mäluhäired, hajevil olek, keskendumisraskused

Keha liigse happelisusega kaasnevad järgnevad probleemid:
- kehakaalu suurenemine, diabeet, raskused kaalu langetamisega
- südame-veresoonkonna süsteemi haigused ja hapniku kontsentratsiooni vähenemine veres)
- neeru- ja kusepõie haigused, kivide teke
- vabade radikaalide kahjuliku toime suurenemine, mis soodustab vähi tekkimist
- immuunsuse nõrgenemine
- luude hõrenemine
- piimhappe kogunemisega seotud liigesevalude tekkimine ja valuaistingute avaldumine lihastes
- üldine nõrkus, energiapuudus, väsimus ja jõuetus
Kui vere ja kudede pH ei ole tasakaalus, põhjustab see ärritust ja põletikku. Vereringesüsteem püüab eemaldada happeid gaasi või vedeliku kujul kopsude ning neerude kaudu. Kui toksiine on liiga palju, ladestuvad need mitmes elundis nagu südames, kõhunäärmes, maksas ja käärsooles või rasvkoes: sealhulgas rindades, puusades, reites, kõhus ja ajus. Märkame neid ladestunud koldeid kui polüüpe, tsüste, happekristalle, kasvajaid, tüükaid, laike, ville jne..
Terves kehas on alati olemas hädaolukorraks kasutatav leelistavate mineraalide varu. Kui aga mineraalaineid ei ole piisavalt või sa ei saa neid toiduga piisavalt, hakkab keha ammutama neid säilitatud tagavaradest: naatriumit ja kaaliumit verest, kaltsiumit luudest ja kõhredest ning magneesiumit lihastest. See tekitab aga ilmselgelt puuduseid ja sellest tulenevaid erinevaid raskeid sümptomeid.
Kui happelisust on liiga palju ja organism ei suuda end korralikult detoksifitseerida, ladestub keha kudedesse ja elunditesse palju mürgiseid jääkaineid. Seejärel teeb lümfisüsteem (ja immuunsüsteem) kõik endast oleneva, et neid toksiine neutraliseerida ja kõrvaldada, mis tähendab, et see paiskab toksiinid uuesti verre, tekitades taas nõiaringi: varastades kehast veelgi enam põhimineraale ja koormates põhiorganeid.
4 soola segu ehk mineraalainete segu on loodud aluselise vee valmistamiseks, mis langetab organismi liigset happelisust ja avaldab soodsat mõju sportlikele saavutustele.
Mis muudab keha liiga happeliseks? Igapäevane ühekülgne ja töödeldud toit, vähene puhta õhu hingamine ja vähene liikumine, ebapiisava koguse puhta vee joomine, hormoonravimid – sealhulgas antibeebipillid, antibiootikumid ja südamerohud põhjustavad keha liigset happelisust. Lisaks ka muidugi sigaretid, alkohol ja narkootikumid.
Mida rohkem on toitu töödeldud ehk seda on praetud, keedetud, marineeritud, rikastatud lisaainetega ja konserveeritud, seda vähem on seal alles kehale vajaliku energia ja toitainete saamiseks.
Mida peaksid oma menüüs jälgima, et keha happelisus oleks tasakaalus?
On selge, et osa toite jätab kehasse aluselise, teine osa happelise jäägi. Muide, hapud asjad ei tekita tingimata happelist jääki. Näiteks sidrun, laim või marjad on olemuselt hapud, ent jätavad organismi hoopis aluselise jäägi. Mida hapum on puuvili, seda aluselisem jääk.
Küll aga jätavad happelise jäägi valge suhkur ja valge jahu ning nendest valmistatud küpsetised, pastatooted, maiustused, koogid, küpsised jne. Samuti muudavad keha happeliseks küpsetatud liha, hapendamata piimatooted ja gaseeritud joogid. Keha tervise huvides tuleks süüa võimalikult palju toorest või minimaalselt töödeldud puu- ja juurvilja.

4 soola segu – lihtne viis, kuidas tasakaalustada keha happe tasakaalu
Peamised mineraalid, mis neutraliseerivad ja detoksifitseerivad kehahappeid, on naatrium, kaalium, magneesium ja kaltsium. 4 soola segu ehk pHour soola segu sisaldab just kõiki neid üliolulisi mineraale.
4 soola segu kasutegurid tervisele:
- remineraliseerib Sinu keha naatriumi, kaaliumi, kaltsiumi ja magneesiumiga
- tõstab Sinu energiataset, parandades lihaste toonust ja elujõudu
- tasakaalustab seedimist
- parandab sportlikku jõudlust
- vaimse tervise eest hoolitsemine
- aitab säilitada keha loomulikku aluselist keskkonda
Tarbides pHour soola segu, saame kaitset haiguste, vaevuste, valude, sealhulgas vananemisprotsessist tingitud tervisehäirete vastu. pHour soolad ei paranda mitte ainult meie tervist ja energiataset üleüldiselt, vaid tõstavad ka sportlikku jõudlust ja vastupidavust!
Nelja soola segu kasutegurid tervisele
1. Tasakaalustab keha kudede sisaldust, aitab säilitada keha loomulikku aluselist keskkonda ning ennetab vaevuste teket. Lisa 1 tl pHour soolasid liitrile puhtale veele ja joo seda 3-4 korda päevas.
2. Ennetab neeruprobleeme. Neerud on tavaliselt esimesed elundid, mida keha liigne happelisus mõjutab. Mineraalsoolad aitavad kudedest happelisi toksiine kiiresti väljutada.
3. Vähendab bakterite ja seente liigset hulka kehas. Mineraalsoolad on väga tõhusad liigsete bakterite ja seente vastu võitlemiseks ning nende hävitamiseks.
4. Eemaldab ebameeldivad lõhnad külmkapist. Halva lõhna vältimiseks hoia purki pHour Salts segu külmikus.
5. pHour soolad vähendavad või kõrvaldavad kaunviljadest – eriti valgetest ubadest – põhjustatud puhitust ja raskustunnet kõhus.
6. Kaks lusikatäit 4 soola segu tasub lisada brokoli, lillkapsa või mõne muu köögivilja keetmise ajal kuuma vette, et hoida keedetud köögiviljade maksimaalset toitainete sisaldust ja aidata kehal toitaineid paremini omastada.
7. Lemmikloomade hooldus: puista looma karvastikule pHour Salts segu ja harja teda, et vältida halba lõhna ja toetada loomakese naha tervist ja niiskuse tasakaalu, näiteks peale looma vannitamist/pesemist.
8. 4 soola segu aitab vältida happelise hambakatu teket ja hoiab hingeõhku värskena.
9. Valmista endale kehakoorija, mis koosneb ⅓ veest ning ülejäänd ⅔ nelja soola segust – just nii saad tõhusa ja lihtsa koorija, mis toidab nahka. Kanna see duši ajal käte/käsnaga nahale ja hõõru õrnalt ringjate liigutustega ning seejärel loputa. Nahk on pehme ning toidetud!
10. Eemaldab seened Sinu kodutaimedelt. Nelja soola segu hoiab seened, mustad laigud ja hallituse Sinu kodutaimedest eemal. Sega 4 soola segu, õli ja seep omavahel ning pihusta seda kahjustatud lehtedele.
11. Joo vahetult enne happelist toidukorda klaasitäis vett koos lusikatäie pHour Salts seguga, et tasakaalustada toidus sisalduvaid happeid.
12. Joo kohe pärast ärkamist tühja kõhuga suur klaas leeliselist sooja vett koos ühe või kahe lusikatäie pHour Salts seguga, et aktiveerida ja puhastada seedekulgla.
13. Pärast suuremat alkoholitarbimist jooge klaas leeliselist vett koos kahe lusikatäie pH-soola seguga, et aidata eemaldada alkoholi happejääke ja end seeläbi palju paremini tunda. Sellegipoolest on hea tervise ja elujõulisuse huvides soovitatav alkoholi tarbimisest üldse loobuda või seda vähemalt miinimumini piirata.
14. Lihasvalu või -põletiku vältimiseks joo 0.5-1 liitrit aluselist vett koos kahe lusikatäie pH-soola seguga.
15. Akne parandamiseks valmista näomask pHour soola segu ja veega ning kanna see naha peale. Jäta see mõjuma vähemalt pooleks tunniks ning seejärel loputa rohke sooja veega.
16. Pärast rasket tööpäeva valmista lõõgastumiseks omale sooja vee vann koos 5 või 6 lusikatäie pHour sooladega. See aitab kehal stressi ja pingeid vähendada ning toetab ka nahka.
17. Parandab sportlikku sooritust. Sobib kasutamiseks rohke veega nii enne sportimist, sportimise ajal kui ka pärast füüsilist pingutust, et taastuda.
18. Kõhuviiruste puhul omab 4 soola segu leevendavat toimet. Kui inimene oksendab/väljutab väljaheiteid korraga liiga palju, siis kaovad kehast ka vajalikud mineraalained. 4 soola segu aitab organismi tasakaalu kiiresti taastada.